Counties

Minnesota County Engineers

(Click on image for larger view)

County-Engineer-Map

Member Name
County
County Number
John Welle Aitkin County 1
Doug Fischer Anoka County 2
James Olson Becker County 3
Bruce Hasbargen Beltrami County 4
Chris Byrd Benton County 5
Nick Anderson Big Stone County 6
Alan Forsberg Blue Earth County 7
Wayne Stevens Brown County 8
Mike Tardy Carlton County 9
Lyndon Robjent Carver County 10
David Enblom Cass County 11
Steve Kubista Chippewa County 12
Joe Triplett Chisago County 13
David Overbo Clay County 14
Dan Sauve Clearwater County 15
David Betts Cook County 16
JinYeene Neumann Cottonwood County 17
Tim Bray Crow Wing County 18
Mark Krebsbach Dakota County 19
Guy Kohlnhofer Dodge County 20
David Robley Douglas County 21
John McDonald Faribault County 22
Ron Gregg Fillmore County 23
Sue Miller Freeborn County 24
Gregory Isakson Goodhue County 25
Tracey Von Bargen Grant County 26
James Grube Hennepin County 27
Brian Pogodzinski Houston County 28
David Olsonawski Hubbard County 29
Richard Heilman Isanti County 30
Karin Grandia Itasca County 31
Tim Stahl Jackson County 32
Chad Gramentz Kanabec County 33
Gary Danielson Kandiyohi County 34
Kelly Bengtson Kittson County 35
Joe Sutherland Koochiching County 36
Steve Kubista Lac Qui Parle County 37
Krysten Foster Lake County 38
Tim Erickson Lake of the Woods County 39
Darrell Pettis Lesueur County 40
David Halbersma Lincoln County 41
Aaron VanMoer Lyon County 42
John Brunkhorst Mcleod County 43
Jon Large Mahnomen County 44
Lon Aune Marshall County 45
Kevin Peyman Martin County 46
Ronald Mortensen Meeker County 47
Bruce Cochran Mille Lacs County 48
Steve Backowski Morrison County 49
Mike Hanson Mower County 50
Randy Groves Murray County 51
Seth Greenwood Nicollet County 52
Stephen Schnieder Nobles County 53
Tom Knakmuhs Norman County 54
Kaye Bieniek Olmsted County 55
Richard West Otter Tail County 56
Michael Flaagan Pennington County 57
Mark LeBrun Pine County 58
David Halbersma Pipestone County 59
Rich Sanders Polk County 60
Brian Noetzelman Pope County 61
James Tolaas Ramsey County 62
Courtney Kleven Red Lake County 63
William Rabenberg Redwood County 64
Jeff Marlowe Renville County 65
Dennis Luebbe Rice County 66
Mark Sehr Rock County 67
Brian Ketring Roseau County 68
James Foldesi St. Louis County 69
Mitch Rasmussen Scott County 70
Rhonda Lewis Sherburne County 71
Tim Becker Sibley County 72
Jodi Teich Stearns County 73
Anita Benson Steele County 74
Brian Giese Stevens County 75
Andy Sander Swift County 76
Loren Fellbaum Todd County 77
Larry Haukos Traverse County 78
Dietrich Flesch Wabasha County 79
Ryan Odden Wadena County 80
Nathan Richman Waseca County 81
Wayne Sandberg Washington County 82
Roger Risser Watonwan County 83
Tom Richels Wilkin County 84
David Kramer Winona County 85
Virgil Hawkins Wright County 86
Andy Sander Yellow Medicine County 87

Updated 3/11/14